فَالْمُدَبـِّــرَاتِ أَمْــرًا سوگند به آنان که با تدبیر عمل می‌کنند. (آیه پنجم، سوره نازعات)
فَالْمُدَبـِّــرَاتِ أَمْــرًا سوگند به آنان که با تدبیر عمل می‌کنند . (آیه پنجم، سوره نازعات)
فَالْمُدَبـِّــرَاتِ أَمْــرًا سوگند به آنان که با تدبیر عمل می‌کنند. (آیه پنجم، سوره نازعات)

به بهانه برپایی نمايشگاه طرح‌های گرافيک هنرآموزان هنرستان دخترانه گرافيک نور، ملهم از آثار موزه هنر ايران | پیوند مهارت و بازار، گمشده امروز جامعه

اين سنت كه در گذشته، دانش‌آموزان در ايام تعطيل تابستان يا بعد از فراغت از ساعات درسی مدرسه، به كار و پيشه‌ای مشغول می‌شدند، در خانواده‌های دهه سی و چهل و قبل‌تر رواج داشت. اما امروزه بسياری از ما شهروندان تنها وظيفه يک دانش‌آموز يا هنرجو را درس خواندن می‌دانيم و بس. اين انگاره نادرست موجب شده، خروجی هنرستان‌ها و مدارس ايران و حتی برخی دانشگاه‌های كشور، فارغ‌التحصيلانی باشند فاقد هرگونه مهارت كاربردی پيوندخورده با بازار.

هنرستان دخترانه گرافيک نور با بيش از سه دهه فعاليت تاثيرگذار و درخشان با هدف پيوند هنر صنعت گرافيک با بازار و در تعامل سازنده با موزه هنر ايران،  نمايشگاهی را ترتيب داده كه در سطح هنرستان‌های كشور بی‌سابقه است و بی‌ترديد در تقويت حس اعتماد به نفس هنرجويان و نقش‌آفرينی در جلوه بيشتر بخشيدن به آثار ملی در موزه هنر ايران تاثيرگذار است.

با اين اميد كه هنرجويان سراسر كشور امکان بروز و ظهور استعدادهای خود را با تجربه كار ميدانی در سطح ملی یافته و در آينده نزديک به هنرمندانی افتخارآفرين براي ايران عزيز تبديل شوند، بر خود فرض می‌دانيم به مقامات عالی آموزش و پرورش، مجموعه تصميم‌های راهبردی اينچنينی را توصيه کرده و از ایشان تداوم این حرکت توسعه‌گرا را مطالبه نماييم. باشد كه جلوه ايران عزيز نوجوانان و جوانانی باشند كه باورشان كرده‌ايم.